Złota rączka to termin, który przylgnął dawno, dawno temu do osoby, która robi czasami bardzo niewdzięczne zadania.

W czasach kiedy coraz ciężej znaleźć dla siebie pracę a także multum ludzi na co dzień funkcjonuje jako wolny strzelec, staramy się łapać niekiedy tak zwane fuchy i łapiemy się wszystkiego co tylko możemy. Podążając za przysłowiem, że żadna praca nie hańbi możemy rzeczywiście dobrze dorobić oraz nie wstydząc się swojej pracy wyjść wreszcie na finansową prostą szybciej, aniżeli przypuszczaliśmy.

Złota rączka to określenie, które przylgnęło setki lat temu do jednostki, która wykonuje niekiedy bardzo niewdzięczne prace, niemniej jednak i dobrze płatne. Malowanie to jedno z zajęć takiego Pana. Praca przy tego typu czynnościach jest bardzo spokojna i pochłania dużo czasu, zatem w momencie gdy nie ślęczy nad Tobą zleceniodawca, nie krzyczy ażeby się pośpieszyć oraz non stop pogania, to można wymalować sobie powolutku i swoim tempem cały dom, a dodatkowo słuchać ulubionej muzyki.

Z reguły za malowanie należy się nam wynagrodzenie które płatne jest za godziny. Więc nie trzeba się bardzo śpieszyć i musimy szanować własne cenne zdrowie. Natomiast hydraulik to inny dział pracy tak zwanej złotej rączki. Jest to już bez wątpienia bardziej skomplikowana robota oraz dziedzina, w której musimy mieć odpowiednią wiedzę, lub liznąć choćby podstaw. Niewątpliwie sama praktyka a także podpatrzenie u ojca, wujka czy gdzieś w pracy nie wystarczy, ponieważ hydraulik pracuje częstokroć przy prądzie, który trzeba uprzednio odłączyć ażeby podpiąć nową rurę, kabel, bądź zamontować gaz, lub wodę w domu.

Idą za tym niewątpliwie większe wynagrodzenia i w pracy tej możemy dorobić się sporej ilości pieniędzy, w momencie gdy jest się osobą której można zaufać i wykonującą pracę z pasji i oddania. Sam pracowałem parę lat w tej branży i pomimo, że godziny mojej pracy mnie czasem szokowały, ponieważ wstawało się nie raz przed piątą rano, a wracało z pracy po 22, to wspominam sobie ten okres dobrze. Miesięczna wypłata jaką otrzymywałem wynosiła zawsze przeszło 3 tyś. złotych, a na tamte czasy było to znakomite wynagrodzenie i byłem w stanie bez obaw każdego miesiąca sobie odłożyć jakiś grosz na kupno nowego samochodu, czy też dołożyć do rachunków.

Niewątpliwie każdy kij posiada dwa końce i musimy mieć pojęcie o tym, iż może i pieniążki się zgadzały, lecz mój czas mocno kulał i moja kobieta często kłóciła się o to ze mną. Rozumiałem ją, jedynym wolnym całkowicie dniem, który mogłem jej poświęcić była niedziela. Ale wówczas zjechała się do nas cała rodzina, czas który mieliśmy dla siebie zabrały nam dzieci i po raz kolejny zjawiał się początek tygodnia, gdzie wyjeżdżałem w delegację, aby poprzez kolejne pięć, lub 6 dni się z nikim prócz towarzyszami pracy nie widzieć i nie rozmawiać.

Złota rączka jest więc pracą wyśmienicie płatną, lecz musisz pamiętać o tym, że strasznie kradnie Ci Twoją prywatność i czas, którego niestety będzie za mało dla rodziny, oraz dodatkowo na realizowanie własnych pasji.

Autor: Złota Rączka Piaseczno

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *