Powoli zastępują je innego rodzaju materiały.

Cegła to podstawowy materiał naszych domów. Pomału zastępują je innego rodzaju surowce, jednakże długie lata używania cegły spowodowały, że jest to najbardziej uniwersalny materiał budowlany. Cegła silikatowa, cegła ceramiczna i cegła cementowa używane są do budownictwa jako materiał konstrukcyjny i materiał wykończeniowy.

 

Dostępność i zróżnicowanie rodzajów cegły sprawia, że jej sława nie maleje, mimo występowania na naszym rynku nowych surowców wykorzystywanych do budownictwa. Ekonomika budowli też powoduje, że bardzo często sięgamy po cegłę. Jest stosunkowo tania i umożliwia na szeroką gamę prac murarskich, które to nie bywają osiągalne w jakiś innych technologiach.

 

Ozdobna cegła to jeden z rodzajów tego materiału ,który jest wykorzystywany jako powłoka licowa murów wewnętrznych jak również zewnętrznych. Pozwala na wykonanie płaszczyzn o różnorodnych efektach plastycznych, natomiast przy połączeniu z dobrze dopasowanym wątkiem muru jest jedyny w swoim rodzaju. Modularność cegły i niewielkie gabaryty pozwalają murarzom na zrobienie detali murów ,które są nieosiągalne pozostałymi sposobami. Elewacyjna cegła jest również niezwykle stabilnym i efektownym zastosowanie,.

Cena cegły, dość mała, a także wysoka jakość konstrukcji z niej budowanych to właśnie te elementy, które posiadają wpływ na sławę tego materiału budowlanego.

Źródło: Cegła elewacyjna

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *