Dużo z takich miejsc znajduje się na Śląsku.

Pomimo ogromnych ilości wojen, w trakcie których niezmiernie wiele zabytkowych obiektów, a wręcz całych miast zostało totalnie zniszczonych, cały czas jest mnóstwo miejsc, które przetrwały w stanie prawie że nietkniętym.

Wiele z tego typu miejsc znajduje się na Śląsku, jednym z takich miast, gdzie możemy zobaczyć jak projektowane oraz budowane były ośrodki miejskie w czasach średniowiecznych, jest Bolesławiec. Będziemy mogli tutaj podziwiać wiele domów wybudowanych nawet w czternastym-piętnastym wieku. Kto nie chciałby pooglądać w jakich właściwie warunkach ludzie żyli ponad 600 lat temu? Dla tych, którzy natomiast chcą czegoś innego aniżeli jakieś zwykłe domy, są tutaj też 2 kilkusetletnie kościoły, jeden z nich, który był kościołem ewangelickim posiada siedemdziesięciodwu metrową wieżyczkę, natomiast drugi, katolicki od kilku lat uznawany jest za bazylikę.

Całkiem możliwe, że twój pensjonat bądź hotel tutaj nie będzie miejscem który oddaje ducha średniowiecza, choć to lepiej, brak ciepłej wody czy elektryczności raczej nie zachęcałby do tego aby się tam zatrzymać, prawda? Kiedy jednak naładujesz swoje baterie, wrócić możesz do zwiedzania miasta Bolesławiec. A co jeszcze tutaj odnajdziesz? Przykładowo piękny ratusz z zniewalającym Pałacem Ślubów, powstały w 1525 roku lub obronne mury z czternastego wieku, zostały w przeważającej większości zniszczone, jednakże jedna baszta nadal jest zachowana w idealnym stanie.

Więcej: hotel bolesławiec

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *