Uzębienie jest atrybutem ludzi.

Przepiękny, prosty, śnieżnobiały uśmiech jest marzeniem wszystkich, bez względu na płeć, wiek a także status materialny. Uśmiech jest atrybutem ludzi, według badań, to na zęby zwracamy uwagę spotykając nową osobę. Równe zęby oczywiście nie są przeznaczone każdemu z nas, ba najczęściej za rzędem równych zębów stoją częste wizyty w gabinecie dentystycznym. Jest tak ze względu na to, że za nierówności w obrębie jamy ustnej odpowiada wiele rozmaitych czynników, często w ogóle nie zależnych od nas. Bywa to niewątpliwie w pewnym stopniu uwarunkowane genetycznie, ale też wpływ na ładne uzębienie ma także właściwa dieta oraz metoda przyjmowania pokarmów, już w wieku niemowlęcym.

Długotrwałe korzystanie z butelki, ssanie kciuka itp, ma możliwość powodować krzywiznę zębów. Jeśli białe zęby są objawem urody a także dodają pewności siebie, to identycznie krzywe zęby bądź inne zaniedbania w tym zakresie, potrafią powodować brak pewności siebie. Jeśli tak się dzieje, nie ma co bagatelizować sytuacji, a jak najszybciej jej przeciwdziałać. Każde, wręcz najbardziej nierówne zęby, można naprostować. Bez wątpienia potrzebujemy na te działania sporo czasu oraz będzie nas to kosztować, niemniej jednak , uwierz, warto.

Równe zęby dodają uroku, szeroki uśmiech prezentujący rząd prościutkich zębów, prezentuje się uroczo na każdym zdjęciu oraz zjednuje nam przyjaciół. Tak, to prawda, wystarczy ledwie parę pierwszych sekund, aby wyrobić sobie opinię o nowej osobie. Nie da się ukryć, iż kiedy taka osoba, obdaruje nas pięknym uśmiechem, zaraz dodamy jej kilkanaście plusików więcej.

Więcej: specjalista ortodonta Katowice

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *