Składnikiem , który decyduje o kosztach strony jest forma strony.

Własna strona www przedsiębiorstwa to bez wątpienia taka wizytówka, która potrafi rozejść się z niezwykłą prędkością. A jeśli rozchodzi się w odpowiednich kierunkach, ma szansę dotrzeć do olbrzymiej liczby nowych klientów. I właśnie z tej przyczyny nie możemy lekceważyć potencjału takiej wizytówki. Strona pomoże wejść w całkiem nowe obszary. Daje dużo więcej sposobności niżeli tradycyjna forma promocji. Nie powinno nas dziwić, że coraz więcej działalności na nią się decyduje. A wtedy pojawia się pytanie, komu powinniśmy zlecić wykonanie naszej strony oraz strona internetowa cena.

 

Wykaz cen stron internetowych to zestawienie, jakie pokazuje, jak wiele czynników wpływa na to, jak dużo za stronę przyjdzie nam zapłacić. Różnice techniczne i estetyczne sprawiają, iż koszty te wahają się od trzech aż do parunastu tysięcy złotych. W związku z tym co w rzeczywistości na nie wpływa? Jednym z czynników, decydujących o cenie, jest osoba projektująca stronę. Strony internetowe mające podobne parametry mogą różnić się ceną w zależności od tego, kto je projektuje. Jeżeli to projektant , który pracuje na własny rachunek, to możemy spodziewać się niższych kosztów. A jeżeli to profesjonalne studio reklamy – wówczas kwota może być znacząco wyższa.

 

Kolejnym elementem, który decyduje o kosztach, jest rodzaj strony. Musimy wiedzieć, że wyróżniamy aktualnie 2 główne rodzaje stron internetowych. Pierwszy to tak zwana witryna statyczna. Jej funkcją jest prezentowanie misji, ogólnej oferty, czy też danych kontaktowych spółki. Zmian na takiej witrynie nie możemy praktycznie wprowadzać samodzielnie. Umieszczone na niej informacje mają pełnić ogólnie funkcję informacyjną. Drugi typ witryny to z kolei strony internetowe oparte na tzw. CMS-ie. Ten system pozwala na stałeuaktualnienie informacji. Toteż ten typ strony jest z kolei dynamiczny i idealnie sprawdzi się tam, gdzie najważniejsze jest aktualizowanie treści, żeby odwiedzający stronę zawsze mogli być dobrze poinformowani o sytuacji w firmie. Kolejnym czynnikiem decydującym o cenie jest forma strony internetowej.

 

Forma może być oparta na szablonie i wówczas jest oczywiście dużo tańsza. A może być wykonana według własnego projektu i wtedy kosztuje znacznie więcej. Zestawiając ze sobą cechy witryn, można utworzyć ich cennik. I tak statyczne, szablonowe strony internetowe tworzone przez freelencerów to często kwota około dwóch i pół tysiąca. Jeśli jednak taką stronę statyczną stworzyć ma profesjonalna firma, wówczas jej koszt wyniesie mniej więcej 3500. W przypadku projektów prywatnych to odpowiednio trzy i pół tysiąca a także pięć tysięcy. Jeśli jednakże chodzi o strony oparte na CMS-ie, to szablony do stron www oscylują w granicach od 5.000-7.000 natomiast projekty prywatne nawet 15.000. I to w tym ostatnim przedziale znajduje się między innymi kwota sklepu online, który powinien być dynamiczny. Tylko wtedy może on nadążyć za zmianami w ofercie oraz umożliwia użytkownikom sprawne załatwienie zakupów.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *