Rynek wychodzi nam naprzeciw z wachlarzem różnych budynków.

Wybór miejsca, w którym będziemy mieszkać, jest jest z pewnością jedną z najważniejszych decyzji, jakie będziemy musieli podjąć. Czasy w których żyjemy się zmieniły tak więc nie jest to jeden wybór do końca życia, jeżeli coś nam się nie spodoba, w każdej chwili możemy zastanowić się nad przeprowadzką, czasami przeprowadzka jest niestety trudniejsza aniżeli 1-wszy zakup, w szczególności jeśli nieruchomość jest obciążona hipoteką. Z tego też powodu zakup mieszkania czy jednorodzinnego domu powinien być za każdym razem dobrze przemyślany. Nie powinien być kwestią impulsu. W zależności od naszych wymagań rynek wychodzi nam naprzeciw z wachlarzem różnych obiektów: domy wielorodzinne, wolnostojące, szeregówki, bliźniaki.

Gdzie kupić mieszkanie?

Nasza decyzja zależy od wielu zmiennych, składają się na nie wielkość rodziny, nasze indywidualne potrzeby, to czy chcemy zamieszkać w centrum miasta, czy raczej naszym marzeniem jest cisza oraz spokój. Jednak najważniejszymskładnikiem podczas wyboru naszego przyszłego miejsca zamieszkania jest na pewno stan naszego portfela. Niestety wielu ludzi, zwłaszcza młodych, którzy dopiero co wkraczają na samodzielną ścieżkę życia często nie stać na kupienie domu za gotówkę. Z tego też powodu ludzie bardzo często biorą kredyt. Jeśli podejmiemy decyzje o kupnie mieszkania, za którego cena nie jest bardzo duża (przetargi spółdzielcze, komornicze, lokale mieszkalne do remontu) kredyt na mieszkanie, który będziemy zaciągać może być kredytem na gotówkę. W tej sytuacji jednak trzeba zdawać sobie sprawę, iż kwota tego kredytu jest nieduża oraz że wystarczy najprawdopodobniej tylko na zakup lokalu mieszkalnego. A przecież mieszkanie to nie tylko i wyłącznie puste pokoje, trzeba je jeszcze za coś zagospodarować przynajmniej w najważniejsze, najpotrzebniejsze przedmioty. Z drugiej strony nikt nie może przewidzieć przyszłości, zaś tego typu kredyt dostaniemy na najwyżej 8 lat. To dużo bezpieczniejsza alternatywa niż zobowiązanie się na lat na przykład trzydzieści. Koszty apartamentów albo domów niestety nie są tak niskie, jak koszty mieszkań w domach wielorodzinnych albo blokach z dużej płyty, w związku z tym w tym przypadku jedyną opcją jest https://capiterum.com/kredyt-hipoteczny.

Kredyt

Bardzo często takie zobowiązanie jest zaciągane nie tylko i wyłącznie na długie lata, lecz przede wszystkim, do czasu kiedy nie zostanie on spłacony, dana nieruchomość jest własnością banku. Dlatego branie kredytu hipotecznego musi być naprawdę porządnie przemyślane. Z drugiej strony spłata rozciągnięta na lata powoduje, że raty te nie są aż tak wysokie. Cena takiej raty po dodaniu czynszu możemy przyrównać do opłaty za wynajem, a jesteśmy na swoim terenie, co z pewnością jest ogromnym plusem! Żeby dostać taki kredyt, bardzo często wymagane jest minimum dziesięć procent własnego wkładu.

 

Jednak nad kredytem hipotecznym należy się porządnie zastanowić, chociażby z tego względu, że kwota jaką mamy możliwość pożyczyć jest dużo wyższa niżeli przy kredycie gotówkowym, co umożliwi nam nie tylko zakup nieruchomości lecz również bez przeszkód ją wyremontować, czy wyposażyć.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *