Podczas pobytu spalamy dość dużą ilość kalorii.

Dobra płynące z użytkowania sauny były znane już w starożytności. Jest to doskonały sposób na zadbanie o własne zdrowie jak również odprężenie. Chociaż istnieją pewne przeciwwskazania do używania producent sauny fińskie, z jakimi należy się zaznajomić oraz w razie konieczności skonsultować się z doktorem, to jednak większość ludzi może skorzystać z jej pozytywnego działania.

 

Wyróżniamy 2 główne typy saun: saunę suchą, czyli fińską a także saunę parową, zwaną także sauną rzymską. Oprócz tych dwóch typów będziemy mogli spotkać także m.in. saunę solną albo saunę na podczerwień (infra red). Sauna fińska charakteryzuje się tym, że jej temperatura powietrza mieści się pomiędzy 60 a 110 stopni Celsjusza, a wilgotność jest na poziomie 5-15%. Co zyskamy, dzięki systematycznym sesjom w takiej saunie? Z całą pewnością poprawi się nasza odporność! Dzięki całkowitemu rozluźnieniu naszych mięśni poczujemy błogi relaks, pozbędziemy się stresu i niepożądanych skutków zmartwień.

 

Sauna pomoże nam oczyścić ciało i skórę z toksyn a poza tym ma bardzo dobry wpływ na nasz układ krążenia, ciśnienie a także pracę serca. Dodatkową pozytywną cechą suchej sauny jest fakt, że podczas pobytu spalamy niemałą liczbę kalorii, a to ma przełożenie na smukłość naszej figury. Jak przygotować się na wizytę w saunie? Powinniśmy zdjąć wszystkie części garderoby łącznie z bielizną, biżuterią a także butami. Dobrze jest, dla higieny wziąć krótki prysznic i zawinięci ręcznikiem możemy rozpocząć sesję. Warto wziąć z sobą drugi ręcznik, żeby móc na nim usiąść. W saunie nie powinno się siedzieć dłużej aniżeli piętnaście minut. Mówi się, ażeby między ostatnim posiłkiem a wejściem do sauny upłynęła przynajmniej godzina. Nie powinniśmy także jeść i pić podczas sesji. Co jeszcze jest bardzo ważne, to fakt, iż z sauny nierzadko będziemy korzystać z innymi osobami. Musimy zachowywać się tak, żeby każdy w saunie był w stanie się zrelaksować. Po zakończonym posiedzeniu trzeba wziąć ponownie prysznic. Zalecamy, aby nie stosować detergentu do naszego ciała oraz by woda była chłodna. Powinno się odpocząć po wszystkim nawet do trzydziestu minut. Świetnym pomysłem jest zaplanowanie sesji w saunie pod koniec dnia, kiedy po miłym odprężeniu nie musimy już nigdzie się spieszyć.

 

Twój sen będzie znacznie głębszy i dużo lepszej jakości. Zaś rankiem będziemy zregenerowani a także wypoczęci. Z sauny możemy obecnie korzystać w bardzo wielu miejscach. Bardzo dużo salonów SPA, hoteli czy nawet agroturystyk zapewnia klientom taką możliwość. Wielbiciele takiej formy odprężenia mają możliwość zbudować saunę u siebie w domu lub nawet w ogrodzie. Ostatnimi czasy na popularności zyskują sauny przenośne lub sauny w formie beczki. Nie powinno nas dziwić, że tak wiele osób decyduje się na ten prosty sposób na sprawienie sobie przyjemności. Praktykowane już od wieków, dla wielu jest prawdę mówiąc tradycyjną metodą dbania o siebie. Jeśli jeszcze nie próbowałeś, nie zwlekaj dłużej i wybierz się do sauny, a Twoje ciało na 100% ci się odwdzięczy.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *