Nigdy nie wiadomo, co wydarzy się w naszym życiu.

Dom seniora, dom pomocy społecznej lub dom opieki to jednostka, która oferuje 24 godzinną opiekę osobom , które jej wymagają ze względu na niepełnosprawność, chorobę albo wiek. Czasami zdarza się tak, że nawet pozornie młode osoby mają bardzo trudne wypadki, w wyniku których stają się w dużym stopniu niepełnosprawne, natomiast rodzinie osoby, która uległa wypadkowi brak jest profesjonalnego wyposażenia lub umiejętności do tego, żeby móc ciągle z nią być. Dobrym wyjściem może wtedy być umieszczenie poszkodowanego w tego typu ośrodku.

 

Taka sama sytuacja dotyczy osób w podeszłym wieku, które miały zawał lub wylew. Czasem taka choroba przebiega łagodnie i osoba chora szybko wraca do zdrowia, a czasem po okresie hospitalizacji wymaga opieki specjalistycznej, jakiej rodzina nie może zapewnić. Wówczas jedyne rozsądne wyjście to umieszczenie poszkodowanego w Dom Seniora. W tego typu placówce mają możliwość mieszkać ludzie młodzi i starsi. Przenigdy bowiem nie wiemy, co wydarzy się w naszym życiu oraz jakie okażą się następstwa tych zdarzeń. Niewątpliwie nikt nie chciałby być poważnie chory do końca życia, niemniej jednak na to nie mamy wielkiego wpływu. To właśnie przez to działają tego rodzaju placówki, by bliska rodzina osoby, która niespodziewanie oraz możliwe, że bez możliwości poprawy zdrowia zachorowała, miała zagwarantowaną opiekę, jakiej nie można zagwarantować samemu.

 

 

Taka decyzja jest bez wątpienia wyjątkowo trudna, ponieważ wszak ktoś bliski, z kimś mieszkaliśmy pod jednym dachem całe nasze życie, choruje tak poważnie, tymczasem my nie posiadamy ani odpowiednich kwalifikacji, ani sprzętu do opieki na poziomie który jest potrzebny. Pracownicy takiej placówki z pewnością zatroszczy się o tą osobę na bardzo wysokim poziomie, bo taka jest główna funkcja oraz przeznaczenie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *