Niektórzy z nas wolą urlop z górami lub pobliskimi jeziorami.

Zbliża się gorący okres wakacji, dni są coraz dłuższe oraz cieplejsze. A co się z tym wiąże coraz więcej wolnego czasu. Znakomita większość z nas stara się planować swójurlop a także myśli, gdzie jest możliwość pojechać i coś zobaczyć. Niektórzy z nas wybierają najczęstszy środek lokomocji, to znaczy własny samochód, a inni samolot lub autokar. Z pewnością każda forma transportu ma pewne wady i zalety rozpoczynając od cen paliwa, a kończąc na cenach biletów.

 

Zwykle decydujemy się na znane kierunki letnich wakacji, tj. Chorwacja, Grecja, Hiszpania oraz Włochy. Piękne plaże, ciekawa kultura oraz zabytki, ciepli ludzie jak również gwarancja dobrej pogodypogoda. Aczkolwiek nie każdy z nas chce wyjeżdżać na urlop daleko od swojego domu. Niektórzy z nas preferują wakacje nad polskim morzem, z górami albo pobliskimi jeziorami. Całkiem możliwe, że ceny wycieczki od razu spadają w dół, ale nie za każdym razem wiąże się to z gorszym standardem. Zazwyczaj jest wręcz na odwrót. Wystarczy dobrze poszperać!

 

Jeśli kochamy podróżować po naszym kraju to niezwykle interesującym kierunkiem okaże się Śląsk. Najbardziej popularnym miastem w województwie śląskim, są na pewno Katowice. Bardzo łatwo tutaj dolecieć samolotem albo dojechać samochodem, lecz działa też wynajem busów Śląsk. Znakiem Katowic jest spodek, z pewnością najbardziej rozpoznawalny budynek na Śląsku, jeśli nie w całej Polsce. Oficjalne otwarcie konstrukcji odbyło się w 1971 roku. Od tamtego momentu, rok w rok gości miliony osób. Przeprowadzane są wszelakiego rodzaju wydarzenia e-sportowe, sportowe, koncerty czy spotkania biznesowe.

 

Warto wspomnieć, że to właśnie w katowickim spodku odbywały się koncerty takich osób jak: Deep Purple, Pearl Jam, Green Day, Jean Michael Jarre, Mike Oldfield, Procol Harum. Zaś w 2017 roku w Spodku odbyła się największa impreza e-sportowa Intel Extreme Masters(IEM), osiągając rekordową frekwencję 173 tysięcy widzów. Jeśli jesteśmy już w zaskakujących Katowicach to trudno nie wspomnieć o rynku. Jest to jeden z głównych placów Śródmieścia. Zabudowania przy rynku były budowane od połowy XIX wieku. W latach PRL część tych kamienic wyburzono, aby zbudować na ich miejscu innowacyjne obiekty usługowe. Na dzień dzisiejszy także znajdziemy tutaj całe mnóstwo ławek, ażeby usiąść a także odpocząć jak również fontannę, która robi bajkową atmosferę. Należy również zwrócić uwagę na Katedrę Chrystusa Króla. To budowla z pierwszej połowy dwudziestego wieku wieku. Największa katedra w Polsce, chociaż w pierwotnych planach katedra miała mieć trochę wyższą wieżę, ale na to nie zgodziły się władze. Na dzień obecny znajduje się przy ul. Wita Stwosza.

 

Pięknym miastem jest również Bytom. Miasto położone jest pomiędzy Chorzowem a Tarnowskimi Górami. Co interesujące Bytom, ma dwa rynki, a nie jak to przeważnie bywa w wielu miastach jedynie 1. Jest to najstarsza atrakcja turystyczna. W Bytomiu jest również Park Miejski, która zachwyca swoim wyjątkowym krajobrazem. Park Miejski został założony na samym początku XIV wieku, a mówiąc dokładniej w tysiąc osiemset czterdziestym roku. Park na dzień dzisiejszy zajmuje powierzchnię 43 hektarów i przyciąga mnóstwo zwiedzających.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *