Każda wyprawa w tereny górskie powinna być dobrze przygotowana.

Każda nasza wyprawa w tereny górskie powinna być dokładnie przygotowana oraz przemyślana. Tyczy się to zarówno weekendowej wycieczki w gronie rodzinnym w niskie a także łatwo dostępne szczyty, jak i bardziej poważnych wypraw w Alpy czy Tatry. Musimy nie tylko sumiennie zaplanować trasę a także jej kolejne etapy, lecz także zatroszczyć się o stosowny ekwipunek oraz wyposażenie każdego uczestnika wyjazdu. Bardzo ważne są oczywiście właściwie dopasowane plecaki.

 

Plecaki turystyczne muszą być zrobione z najlepszej jakości, wytrzymałego materiału, pojemne a także jak najlżejsze. Jeżeli chcemy nocować u stóp gór i codziennie wybierać się na jedną wycieczkę, potrafią być one odrobinę mniejsze niż w sytuacji wielodniowej trasy , która obejmuje nocowanie w schroniskach lub pod namiotem, który przecież także trzeba nieść na swoich plecach. Następnym niezbędnym elementem naszego wyposażenia są właściwie dobrane oraz wygodne podczas chodzenia buty najlepiej by nie były nowe, ale wypróbowane wcześniej podczas dłuższych wycieczek.

 

Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych zdarzeń na trasie. Nie powinniśmy także zapominać o odzieży przeciwdeszczowej. Ponadto należy zabrać ze sobą parę zmian odzieży, podstawowe przybory toaletowe, prowiant oraz wodę na drogę a ponadto apteczkę pierwszej pomocy. Przyda się również aktualna mapa, telefon komórkowy z aparatem fotograficznym i krem na słońce. Bardzo dobrze przygotowana wycieczka w tereny górskie zapewni ci pełne jej bezpieczeństwo, a podróżowanie stanie się wielką przyjemnością.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *