Czasami siedzą w ciszy…

Wielu osobom nie powiodło się w życiu. Jednym lepiej, natomiast innym mniej. Nie zawsze stało się tak z ich winy. Najbiedniejszych spotkać możemy na ulicach, błąkających się bez dachu nad głową. Czasami siedzą w samotności zajmując się tylko i wyłącznie sobą, niekiedy można usłyszeć ich prośby o jakąkolwiek pomoc. Czasem jesteśmy nieczuli na ich tragedie a ponadto to, że są głodni a także zmarznięci. Często nie chcemy ich wspierać, z góry zakładając, że są alkoholikami i że zamiast jedzenia kupią wódkę.

Wsparcie dla ubogich osób oferują przecież wszelkiego rodzaju ośrodki, dlaczego zatem nie pójdą tam, zamiast prosić o jałmużnę na ulicach? Częstokroć tacy ludzie także mają własny honor, który musimy szanować. Nie chcą pomocy, nie chcą dopasowywać się do zasad, które trzeba respektować we wszelkiego rodzaju placówkach, w których pomaga się biednym. Zdecydowanie bardziej wolą przyjąć jedzenie czy też gotówkę i pójść w swoją stronę. Czy często reaguje się na takie apele o wsparcie?

Czasami zamiast pomóc na ulicy, można zauważyć ludzi, którzy tworzą wszelkiego typu ogłoszenia charytatywne, w których to zgłaszają chęć pomocy, przykładowo przez oddanie własnych ubrań, jedzenia czy również mebli. W niektórych sytuacjach to właśnie takie organizacje udostępniają ogłoszenia z prośbami o wsparcie. Zwykle na szczęście nie brakuje chętnych wolontariuszy.

Więcej: pomoc dla biednych

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *