Bardzo dobra izolacja budowana jest z polietylenowej pianki wysokiej jakości.

Izolacje rur są bardzo szeroko stosowane w budownictwie oraz ogrzewaniu. Dzieje się tak z dwóch podstawowych powodów. Po pierwsze izolacje mają za zadanie chronić przepływającą poprzez układ grzewczy parę wodną i ciepłą wodę przed stratą cennej energii. Po drugie ich dodatkową funkcją jest izolowanie rur od zmiennych warunków występujących w sąsiedztwie rur zwłaszcza, jeśli rury te znajdują się na otwartej przestrzeni oraz są narażone na zmieniające się warunki atmosferyczne.

 

Ten ostatni problem występuje wtedy, w momencie kiedy konieczne jest przetransportowanie energii cieplnej wyprodukowanej przez elektrownię lub ciepłownię. Wytworzona energia jest transportowana poprzez system rurociągów do okolicznych budynków. Po drodze jest wystawiona na ogromne straty. Istotne jest więc, żeby rury te posiadały na całej swojej długości izolacje tekstylne zrobione ze sztucznej wełny, inaczej włókna szklanego albo mineralnego. Dzięki swoim cechom te wełny są odporne na duże temperatury oraz pozwalają na niebywale skuteczną izolację od podłoża.

 

Izolacje termiczne powinny być stosowane też w budownictwie prywatnym. Funkcjonowanie domowego systemu grzewczego, nie ma znaczenia czy jest on oparty na pracy kotła węglowego albo gazowego, czy systemu korzystającego z usług ciepłowni miejskiej nie może prowadzić do strat oraz marnowania energii cieplnej. Dobrze wykonana izolacja cieplna, która polega na pokryciu wszystkich fragmentów rur odpowiedzialnych za transport wody tworzona jest często z polietylenowej pianki wysokiej klasy.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *