Światło mieszkania od dosyć dawna nie pełni już jedynie funkcji praktycznych.

Oświetlenie lokalu mieszkalnego od jakiegoś czasu nie spełnia już wyłącznie roli utylitarnych. Ze 100% pewnością tych nikt nie neguje, ale trzeba przyznać, że obok aspektu użytkowego, światło poszczególnych pomieszczeń spełnia też zadania dekoracyjne.

Rozpocznijmy od miejsca, w którym w zasadzie startuje swój dzień, czyli od toalety. Ponieważ nasze oczy po spaniu nie są nadal dostosowane do silnego oświetlenia, naczelne oświetlenie ma być spokojne. Światło łazienki musi nas głównie łagodnie pobudzać do działania. Dobrze również, w momencie gdy obok naczelnego źródła oświetlenia w łazience jest jądro miejscowe. Obowiązkowo ma ono być złączone z lustrem, żeby ranny makijaż czy delikatne czynności higieniczne mamy możliwość było robić precyzyjnie.

Zupełnie inaczej niż w łazience ma przedstawiać się światło w salonie. Ponieważ salon jest pokojem relaksu a także rekreacji, istotne jest nie tylko, ażeby światło było tu miłe dla oka oraz z opcją regulowania intensyfikacji. Równie istotna staje się też otoczka, która ma dać wnętrzu niepowtarzalny kolory. Ze stuprocentową pewnością funkcję tej otoczki gra głównie kinkiet. W salonie pełni on niezwykle ważną rolę upiększającą. I to nie tylko wtedy, w momencie gdy  światło jest włączone. Także w ciągu dnia jest on elementem decydującym o akcencie walorowym pokoju. Poprzez to także jego dobór musi być w każdej sytuacji perfekcyjnie określony.

Oświetlenie, które nadal do niedawna było wyłącznie uproszczeniem w naszej codzienności, na dzień obecny jest też elementem decydującym o tym, jaki w wnętrzu panuje akcent.

Autor : http://itfconsulting.pl/oswietlenie-lazienkowe-wygoda-i-piekno-aranzacji/

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *