Dzisiaj smartphone to najważniejszy atrybut przeważającej ilości z nas.

Czasy kiedy w książce telefonicznej sprawdzić mogłeś wszystkie numery telefoniczne już wiele lat temu odeszły w zapomnienie. Kilkanaście lat temu, kiedy sekretarka telefoniczna zaliczała się do najbardziej ekskluzywnych osiągnięć technologii telefonicznej, znacząca większość osób, jeśli w danej chwili danym momencie nie była przy aparacie telefonicznym i nie odebrała połączenia, przeważnie po prostu nie wiedziała, iż takie połączenie było do niej wykonywane. Ówczesna technika najzwyczajniej w świecie nie pozwalała nam na sprawdzenie kto dzwonił, a nawet nie pozostawiała często informacji o takiej próbie nawiązania z nami kontaktu. Częściowo taka nieświadomość miała pewne pozytywne strony, a ludzie nie byli, w takim stopniu przywiązani do swojego telefonu.

Dzisiaj telefon to ważny atrybut przeważającej ilości z nas, bez jakiego nie wyobrażamy sobie nawet wyjścia z naszego domu. To nasz przenośny telewizor, współczesny walkman a także cała encyklopedia PWN. W większości kwestii, ten nieograniczony dostęp do wiedzy a także najnowszych informacji, przynosi same korzyści, jednak uzależnienie od telefonu, uważane jest w dwudziestym pierwszym wieku również za bardzo groźną. Ciągłe zerkanie na niewielkich rozmiarów ekran komórki niedobrze wpływa na nasz wzrok, zaś bez przerwy zgarbiona sylwetka, z barkami pochylonym do przodu,negatywnie oddziałuje nie tylko na kręgosłup, lecz i na cały nasz układ ruchu. Także rzeczy, z jakimi dzwonimy przez komórkę, stały się coraz bardziej prozaiczne oraz nie potrzeba nam już specjalnej okazji lub długiej rozłąki, by skontaktować się z kimś telefonicznie. Z uwagi na kilkakrotnie niższe ceny połączeń, niż kilka lat wstecz, bardzo chętnie utrzymujemy kontakty z tymi osobami, na których nam najbardziej zależy. Długość czasu spędzanego na linii telefonicznej znacznie się wydłużyła i liczba połączeń, jakie przychodzą na nasz numer prywatny, również zauważalnie się zwiększyła. Technika pozwala nam już jednakże w wielu przypadkach wyszukać, kto chciał się do nas dodzwonić. Strony www tj. nieznany-numer.pl, ktoto.info, infonumer.pl czy ktodzwonil.com.pl, pozwalają wprowadzić interesujący nas numer, aby poznać doświadczenia innych użytkowników portalu z konkretnym numerem, oraz ocenić czy jest on bezpieczny albo nie.

Także zagraniczne numery łatwo zweryfikujemy, przykładowo przez portal Google, w którym po wprowadzeniu “who called me” lub “kto dzwonił numer angielski” albo numer zagraniczny, dostaniemy odpowiedzi z zagranicznych serwisów zajmujących się sprawdzaniem numerów komórek. Podane wyżej strony internetowe są wielkim uproszczeniem i w bardzo wielu przypadkach pozwolą na zmniejszenie niebezpieczeństwa, jakie odebranie nieznanego numeru telefonu, może nieraz powodować. Najczęściej dotyczy to osób starszych, które narażone są na telefony w celu wyłudzenia danych osobowych lub użycia ich w celach finansowych.

Weryfikacja niewiadomego nam numeru telefonu to również świetne rozwiązanie, ażeby sprawdzić czy ktoś nie zamierza nas naciągnąć w momencie gdy zdecydujemy się oddzwonić. Wielu naciągaczy działa w ten sposób, iż w momencie gdy oddzwonimy na nieznany nam numer, wszelkie środki z naszego konta telefonicznego są zabierane. Co jednak najgorsze może to w najgorszym wypadku doprowadzić do ogołocenia naszego konta w banku. Weryfikujmy nieznane numery, jakie do nas wydzwaniają, bo dzięki temu nasze finanse z pewnością będą bezpieczne!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *