W bardzo wielu domach zakładane są na dzień dzisiejszy piece na pellet.

Aktualnie bardzo popularnym paliwem ,który służy do ogrzewania domów są biopaliwa. Wynika to z stale rosnącej ekologicznej świadomości społeczeństwa a oprócz tego mody na bycie “eko”. Biopaliwa umożliwiają również ograniczenie cen związanych z ogrzewaniem mieszkania. Do biopaliw można wliczyć m.in. pellet.

W bardzo wielu mieszkaniach montowane są obecnie piece na pellet. Dobry pellet jest w postaci kawałków takich samych rozmiarów. Produkowany jest on bardzo często z drewna, a dokładniej z trocin ,które są produktem ubocznym w wszelkich tartakach. Do produkcji pelletu wykorzystuje się zarówno drewno liściaste jak i iglaste. Oprócz tego będziemy mogli się spotkać z pelletami produkowanymi z trawy.

Jeśli chcemy wybrać najwłaściwszy pellet musimy pamiętać o paru zasadniczych zasadach. Bardzo dobry pellet powinien posiadać gładką powierzchnię, a zawartość pyłu w nim powinna być  niewielka. Nasz niepokój wzbudzić powinna popękana powierzchnia oraz wielka zawartość pyłu. To źle świadczy o jakości tego biopaliwa.

Bardzo ciekawym a także dość szybkim sposobem na skontrolowanie jakości pelletu (szczególnie dla osób, które posiadają z tym problem) jest zamoczenie go w wodzie. Dobry pellet niewątpliwie powinien zatonąć, natomiast ten nieco gorszej jakości będzie się unosił na wodzie. Przywiązać powinniśmy szczególną uwagę do tego, jaka jest jakość pelletu. To bowiem inwestycja w nasze cztery kąty i nasz komfort.

Autor: http://dobrybrykiet.pl/warszawa/pellet/

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *