Najczęściej całą winą obciążamy kornika.

Grupa owadów jakie z przyjemnością ulokują się w elementach z drewna naszego mieszkania jest naprawdę duża. Częstokroć całą winą obciążamy kornika, natomiast spustoszeń w meblach, podłogach oraz dachach dokonują także inne insekty, np. spuszczel pospolity czy kołatek domowy.
Zwalczanie korników w ogóle nie należy do zadań łatwych. Obecnie dostępne są jednak metody ,które umożliwiają wykonanie odkażenia drewna w sposób skuteczny.
Do metod tych należą dezynsekcje polem elektrycznym, metoda mechaniczna, polegająca na usuwaniu chorej części drewna i zastąpienie jej zdrową, czy także fizyczna metoda, która wykorzystuje gorące powietrze. Oprócz tego zwalczanie owadów w drewnie da się przeprowadzić z wykorzystaniem fumigacji. Fumigacja polega na zaaplikowaniu w drewno trującego środka chemicznego za pomocą pary, gazu lub dymu. Tę metodę wykorzystuje się też do dezynsekcji całych budynków, jednak należy pamiętać, iż jest to metoda bardzo toksyczna. Innym skutecznym sposobem na pozbycie się szkodników z drewna jest coś takiego jak iniekcja ciśnieniowa. Do zaaplikowania preparatu chemicznego w głąb drewna wykorzystuje się w niej wysokie ciśnienie.
Dostępność metod jest ogromna, wiele z nich wyróżnia się dużą skutecznością. Istotne jest, ażeby wybrać odpowiednią dla naszych wymagań.

Źródło: Dezynsekcja mikrofalowa Bydgoszcz

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *