Metoda tego typu stosowana jest z ogromnym powodzeniem.

Fumigacja to jedna z metod pozwalających na zwalczanie szkodników ,które gnieżdżą się w drewnie. Fumigacja polega na wtłaczaniu w drewno pod wpływem ciśnienia preparatów chemicznych z wykorzystaniem gazu, dymu albo pary.
Sposób ten wymaga, aby odkażany obiekt zamieszczony był w w bardzo szczelnym opakowaniu, do którego pod wpływem ciśnienia wprowadzany jest preparat chemiczny. Metodą tą można likwidować insekty w przedmiotach pojedynczych, przykładowo meblach, ale możemy ją wykorzystać także do oczyszczania pomieszczeń,  a- pod folią – całych domów.
Na trochę mniejszą skalę, do likwidowania w gospodarstwach komarów oraz much, stosowane są elektrofumigatory, niezbyt duże urządzenia ,które emitują niewielką ilość neutralnych dla człowieka oparów.
Metoda tego typu stosowana jest z powodzeniem też do dezynfekcji drewnianych opakowań stosowanych w międzynarodowym transporcie, takowych jak palety drewniane a także skrzynie. Wymagane jest to, żeby zapobiec rozpowszechnianiu się insektów..
Dzięki zastosowaniu gazu lub też dymu, chemiczny środek bez problemu dostaje się do wnętrza drewna nawet wtedy, gdy  pokryty jest lakierem lub farbą.
Fumigacja ujmowana jest za bardzo skuteczną metodę wyzbywania się  różnych szkodników drewna. Ważne jest, że nie jest ona w ogóle szkodliwa dla samego odkażanego surowca.

Autor: Fumigacja Bydgoszcz

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *