Meble używali królowie, tyrani czy prości osoby.

Meble, to przedmioty ,które częstokroć niosą ze sobą cudowne, tragiczne albo niestety smutne historie. Meble użytkowali tyrani, królowie czy zwykli ludzie. W dawnych czasach, wytwarzane z pietyzmem, nieomal czułością. Współcześnie, w wielkich fabrykach, wykonywane są taśmowo i niełatwo w nich wyczuć “duszę”. Coś, co sprawia, że dany mebelek jest niepowtarzalny.
Antyki od zawsze były przedmiotem, który chcieli mieć zamożni i wpływowi. W jakiś magiczny sposób umiały wpłynąć na ich społeczny status.
Nie ważne, czy to antyki polskie, francuskie czy niemieckie. Istotny był tylko mebel (lub inny przedmiot użytkowy) jaki posiadał własną niepowtarzalną historię. A czasami nawet wierzono, że mebe taki jest przeklęty. Był skarbem ,który każdy chciał mieć. Znakomitym przykładem, jest odkryty w XX wieku grób Tutanchamona. Jedyny dotychczas odkryty grób ,który nie był rozkradziony przez złodziei.
Pełny skarbów, do dnia dzisiejszego rozpala wyobraźnię nie jednego.
Antyki warto kolekcjonować chociażby po to, by potrafić dalej przekazywać historie powiązane z tym meblem. Ażeby pokoleniom młodszym przedstawić, że nie liczy się tylko konsumpcjonizm, ale również historia i wynikająca z niej nauka.
Ogromnie szkoda, że stare przedmioty nie potrafią mówić. Ileż frapujących opowieści by mogły opowiedzieć.

Więcej: Gustav klimt der kuss

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *