Koniecznie warto zdać sobie sprawę, że ubezpieczenie dziecka w szkole i ubezpieczenie malucha w przedszkolu nie jest konieczne.

Obowiązkowo warto uświadomić sobie, że ubezpieczenie dziecka w szkole oraz ubezpieczenie dziecka w przedszkolu nie jest konieczne. Częstokroć rodzice nie główkują nad tą sprawą i po prostu jednocześnie z rozpoczęciem roku szkolnego czy przedszkolnego płacą za ubezpieczenie takie, z którym jest związana szkoła. Natomiast jeżeli opiekun trafi na lepszą propozycję u innej konkurencyjnej spółki bez wątpienia może ubezpieczyć swoje własne potomstwo akurat tam. Dlatego że ten wybór należy w pełni do rodziców malucha.

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków w szkole jest konieczne w przypadku kiedy dziecko ma wybrać się na wyjazd szkolny, wówczas takie ubezpieczenie jest wymagane. Osoby, chcące wszelkie własne wydatki należycie dozorować mogą oczywiście swoje dziecko ubezpieczyć w firmie prywatnej. Niestety szkoły zazwyczaj posiadają nie bardzo korzystne warunki z ubezpieczalniami. Stawki za 1 procent uszkodzenia ciała są niezwykle niskie. W gminnych rejonach cena za roczne ubezpieczenie to jest mniej więcej 50 zł. Gdzie w internecie u firm prywatnych możemy odnaleźć znacznie niższe oferty przykładowo za 34 złote. 1 procent w wypadku takiej oferty to 120 zł. W szkole za 1 % będziemy mogli zdobyć o wiele mniej.

Należy nie płacić ślepo za to, co podsuwają nam w szkole, a dowiedzieć się jaka jest propozycja danej ubezpieczalni. Nie polecałbym jednakże nie wykupowania tego typu ubezpieczenia w ogóle. Absolutnie nie jest to wtedy żadna oszczędność a wyłącznie brak odpowiedzialności. Gdy nasze dziecko jest w wieku młodzieńczym – ok. Natomiast gdy uczęszcza do klas jeden-sześć takie ubezpieczenie to podstawa. Dzieci w tym wieku są na tyle ruchliwe i nieuważne, że o nieszczęśliwy incydent nie jest bardzo trudno.

Więcej: ubezpieczenie dziecka w przedszkolu

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *