Drewno do kominka w formie opału powinno wyróżniać się określonymi cechami.

Kominkowe drewno w formie opału musi wyróżniać się pewnymi cechami, głównie musi być całkowicie suche i twarde a także posiadać w miarę możliwie jak najgęstszą strukturę. Kominkowe drewno musimy przechowywać poprzecinane na kawałki o długości 30 cm. Oprócz wspomnianych cech zakupując drewno musimy także zwrócić uwagę na szybkość schnięcia drewna oraz dodatkowo łupliwość, są to dokładnie tak samo istotne elementy. Właściwie od tego czy bardzo dobrze dobierzemy nasze drzewo zależy wysokość oraz jakość ognia, kolor i intensywność dymu.

Drewno do kominka złej jakości może też sprawić nam problemy jeżeli chodzi o oczyszczanie komina. Przy zakupie musimy zwłaszcza sugerować się kalorycznością określonego gatunku drewna, jest ona dość istotna jeśli rozchodzi się o czas palenia a dodatkowo ciepło jakie daje kominek. Najczęściej kupowane gatunki drewna to: brzoza, topola, buk, jesion, grab czy olcha.

Poszukując kominkowego drewna musimy zwrócić uwagę na te oferty. Ceny drewna kominkowego wahają się zależnie od rejonu w którym mieszkamy oraz obowiązującej dostępności tego typu drewna. Jeśli posiadamy dużo kasy i mamy zamiar nabyć najlepszej jakości produkt będziemy mogli zaciekawić się grabem, to najdroższe kominkowe drewno które możemy zakupić. Jak widzimy wybór drewna jest bardzo duży i należy podczas wyboru patrzeć na swoje możliwości finansowe a ponadto własne potrzeby.

Autor: www.grafka.com.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *