Limuzyna jest autem niewątpliwie luksusowym.

W autach osobowych można wybierać sobie między rozmaitymi rodzajami nadwozia. Są nimi przykładowo: sedan, limuzyna, hatchback, kabriolet czy też kombi. Odróżniają się między sobą nie tylko wyglądem lecz też funkcjonalnością.
Poniższa charakterystyka pozwoli Państwu rozróżnić poszczególne typy aut.
Sedan to rodzaj zamkniętego nadwozia. Nadwozie można podzielić na trzy bryły: przedział pasażerski, silnikowy i bagażowy.
Limuzyna jest samochodem niewątpliwie luksusowym. Tak samo jak marka sedan też składa się z trzech takich brył. Częstokroć jest znacznie większa od wspomnianego już sedana, w wyposażeniu przeważnie znajduje się telewizor czy też barek, a część przeznaczona dla pasażerów jest oddzielona od szoferki specjalna szybą.
W autach hatchback charakterystyczna jest duża klapa bagażnika, która unoszona jest do góry razem z szybą. W tych autach częstokroć możemy złożyć drugi rząd z siedzeniami co zwiększa pojemność bagażnika.
Kabriolet to z pewnością nadwozie które nie ma stałego dachu. Przeważnie dach w kabriolecie jest miękki, istnieje możliwość go rozwijać albo zdejmować. Bardzo często kabriolet występuje w wersji dwudrzwiowej.
Auto typu kombi posiada znacząco wydłużoną tylną część. Co daje dodatkową objętość bagażnika samochodowego. To tzw.nadwozie dwubryłowe.
Dzięki różnorodności jaką oferują nam poszczególne marki samochodowe, będziemy mogli dobrać rodzaj auta do swoich własnych potrzeb.

Więcej: limuzyna Wrocław

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *