W jakich sytuacjach powinno się jednak zażywać glukozaminę?

Glukozamina jest to związek chemiczny o budowie prawie, że podobnej do glukozy, jednak z tą różnicą, że przy drugim atomie węgla posiada ona aminową grupę (a nie hydroksylową, jak glukoza). Ten aminocukier jest monomerem chityny tworzącej między innymi komórkowe ściany grzybów a ponadto wśród stawonogów pancerzyki. Poza tym ma natomiast bardzo szerokie użycie podczas leczenia dolegliwości ludzi, dlatego że jest także jednym ze składników chrząstki ,która jest elementem naszych stawów.

 

Prócz tego, że glukozamina naturalnie występuje w organizmie, bywa także spożywana w postaci związków o bardzo dużej przyswajalności jakie zupełnie nie kolidują z przyjmowanymi preparatami. Nie znaczy to natomiast, że związek tego typu nie posiada żadnych skutków negatywnych – może nawet powodować dyskomfort, biegunkę a oprócz tego silne reakcje uczuleniowe.

 

W jakich sytuacjach warto jednakże sięgnąć po glukozaminę? Przede wszystkim w sytuacji kiedy mamy do czynienia ze zwyrodnieniem stawów, gdyż w sytuacji postępującej choroby glukozamina może posiadać za słabe działanie, by zapewnić pożądane wyniki. Glukozaminę najlepiej stosować wraz z chondroityną, ponieważ wówczas jej działanie jest najsilniejsze.

 

Istnieje spór wśród zwolenników i przeciwników stosowania glukozaminy, natomiast zażywanie jej profilaktycznie na pewno nie przyniesie negatywnych rezultatów.

Źródło: Glukozamina

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *