Pora jesienna powoli zaczyna w ostatnim czasie uwidaczniać pazurki.

Jesienna aura powolutku zaczyna w ostatnim czasie uwidaczniać swoje pazurki. Mam tutaj na myśli jej najprawdziwsze oblicze – będzie chłodno, wietrznie a także deszczowo. Przez pierwsze kilka tygodni tejże jesieni kalendarzowej, posiadaliśmy prawo być zadowoleni z tego co oglądaliśmy za okiennicami. Lecz niestety, urok prysł a magia polskiej, złotej jesieni została przykryta opadającymi listeczkami. Opadającymi już w takowej jesiennej atmosferze.

Ostatnie dni, a raczej wysokość temperatury, która posunęła się do okolic 0 stopni Celsjusza, w połączeniu z rzeczywiście bardzo mocnym i porywistym wichrem sprawiły, że dopadło mnie ostre przeziębienie. Było, a raczej wciąż jest ono na tyle dla mnie niekorzystne, iż wywołało u mnie ból zatok oraz dodatkowo uszu. Przytłaczające jest to, że wydaje mi się, że uczyniłem wszystko by tego zaziębienia uniknąć.

Sprawdzałem temperaturę na zewnątrz i starałem się ubierać  się odpowiednio do tego, co w chwili obecnej działo się na podwórku. W obieg  poszła  czapka zimowa, w zestawie z grubym szalikiem oraz rękawicami. Pomimo to, ten paskudny wirus  postanowił mnie dopaść i od trzech dni, bez skutku walczę o powrócenie do zdrowia. Niestety, babcine techniki nie są w moim przypadku zbyt skuteczne, dlatego też uznałem, że jedną jedyną jednostką, jaka będzie mogła sprawić, że ból mych zatok i uszu zniknie na dobre, jest specjalista od laryngologii. I tak jak raczej jestem osobnikiem, który w zasadzie marudzi na naszą polską służbę zdrowia, tak teraz lekarz wykonał świetną robotę i spowodował, że ból przeszedł  już kolejnego dnia. Obecnie, powoli kończę przyjmować przepisane mi przez niego leki i powoli zaczynam z powrotem czerpać przyjemność z mojego życia. Martwi mnie jedynie to, iż ja już naprawdę nie mam zielonego pojęcia jak się ubrać aby zminimalizować ryzyko zachorowania. Wydawało mi się, że już potrafię dbać o własny organizm, a tu proszę…

Autor: Laryngolog Zamość

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *