Enzymy odznaczają się zdolnością rozpuszczania białek, z czego zwłaszcza składa się martwy naskórek.

Od dawna możemy zauważyć znacznie większe troszczenie się o swój własny wygląd, w szczególności u kobiet. Mnóstwo zabiegów kosmetycznych możemy zrobić w swoim mieszkaniu jak i w gabinecie kosmetycznym. Jednym z takowych zabiegów jest z pewnością peeling enzymatyczny. Zalicza się do rodzaju peelingów chemicznych i ma działanie powierzchowne. Ma na celu oczyścić całą skórę i pozbyć się martwego naskórka, gdy tradycyjny peeling do buzi nie jest wystarczający. Poprzez to, że w składzie zawiera roślinne enzymy – bromelanine (czerpana zazwyczaj z ananasa a także papai) i syntetyczne enzymy – keratoline, złuszcza martwy naskórek po aplikacji peelingu, bez potrzeby wykonywania masażu buzi.

Enzymy odznaczają się zdolnością rozpuszczania białek, z których składa się martwy naskórek. Tego typu peeling posiada też enzymy, które regenerują skórę twarzy oraz znacząco przyśpieszają proces tworzenia się następnych komórek. Peeling wnika do naszej skóry na mniej więcej trzydzieści milimetrów, zatem można robić go w swoim domu. Wykorzystywany, jako maska na twarz i pozostawiając go na kilka bądź kilkanaście minut.

Na pewno zaletą tego peelingu jest fakt, iż przynosi dużo lepsze rezultaty od peelingu mechanicznego a wystarczy go tylko zaaplikować i chwilkę pozostawić na skórze. Peeling enzymatyczny nie zawiera ścierających drobinek, poprzez co absolutnie nie grożą nam żadne podrażnienia mechaniczne. Peeling enzymatyczny będziemy mogli stosować do absolutnie każdego rodzaju skóry. Mogą aplikować go również osoby które mają cerę wrażliwą i naczyniową. Wszystkie informacje które znajdują się na stonce https://skleptiande.pl/pelingi-eznymatyczne pozwalają nam sprawdzić, czy peeling ten będzie najlepszym wyjściem dla naszej cery.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *