Znaleźć możemy tu także od niedawna słynną tężnie solankową – naturalną inhalacje do której stosuje się solanki jodowo-bromowe.

Od dawna marzy się Wam wypoczynkowy urlop gdzieś w górach, niemniej jednak obawiasz się tłumów oraz tłoku? Wspaniałym pomysłem na taki odpoczynek będzie pobyt w Rabce-Zdrój, miejsce popularne z cudownych atrakcji zarówno w okresie letnim jak i w trakcie zimy. Jest to mała uzdrowiskowa miejscowość zlokalizowana w woj. małopolskim, w bajecznej kotlinie rabczańskiej u podnóża Gorców oraz Pasma Babiogórskiego. Nad miastem unoszą się malownicze lasy, które troszczą się o jakość powietrza i zabezpieczają miasteczko przed zimnym wiatrem – co znaczy, iż zimy są tu z reguły bardzo łagodne.

 

Poza różnymi szlakami górskimi i świetnymi zabytkami kultury zagórzańskiej, miejscowość słynie w szczególności z ponad 100 letniego uzdrowiska, które specjalizuje się w chorobach oddechowych i alergii. Znajdziemy tu również od pewnego czasu słynną tężnie solankową – znakomitą i naturalną inhalacje do której stosuje się tak zwane solanki jodowo-bromowe. Ciekawą atrakcją jest także słynny Park Rozrywki Rabkoland, który zachwyci w szczególności najmłodszych. Czy zaznasz tutaj nudy w czasie zimy? Oczywiście, że nie. W Rabce Zdrój znajdziesz rozmaite wyciągi a także trasy narciarskie, wieża widokowa a dodatkowo Centrum Świętego Mikołaja.
Należy zatem zaciekawić się tym, co proponują nam domki Rabka Zdrój. Przede wszystkim są to domki dostępne przez cały rok, co znaczy, że podczas zimy pokoje mają ogrzewanie. Ze względu, że jest to małe miasto – domki umiejscowione są w niezwykle cichych oraz spokojnych miejscach,  często z pięknymi widokami na przykład na Babią Górę. Zazwyczaj wyjeżdżamy z myślami, żeby spędzić swój czas na świeżym powietrzu – częstym plusem noclegów w Rabce-Zdrój są zatem place zabaw dla dzieci, miejsce na grilla lub ognisko, ogromne sady z owocami lub również boiska.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *