W pojazdach osobowych obok uszczelniacza do chłodnicy umiejscowiony jest również element tak zwany uszczelniacz wału korbowego.

Uszczelniacz chłodnicowy uszczelnienia.pl używany jest w sytuacji wystąpienia wszelakiego rodzaju niedużych nieszczelności w układzie chłodniczym auta. Jeśli usterki w przewodach nie są zbyt duże to dopuszczalne jest wykorzystanie właśnie takiego urządzenia jakim jest uszczelniacz do chłonic. Urządzenie to zawiera niedużych wielkości cząstki aluminium, których zadaniem jest załatanie dziur w układzie chłodniczym auta, nawet tych malusieńkich rozmiarów.

 

Oprócz tego tenże środek w absolutnie żaden sposób nie wpływa ani na funkcjonowanie samego układu, ani na prawidłowe funkcjonowanie chłodnicy. Używa się go stosunkowo prosto. Wsypuje się zwyczajnie odpowiedni preparat do układu chłodniczego, co możemy zrobić własnymi siłami, niemniej jednak z zachowaniem wszelkich podstaw ostrożności. Preparat rozejdzie się po układzie w mniej więcej 15 minut. Po tym czasie można bez problemu ponownie uruchomić pojazd. W pojazdach osobowych obok uszczelniacza występuje też element tzw. uszczelniacz wału korbowego. Uszczelniacz tego typu dokładnie uszczelnia połączenie wału korbowego z blokiem silnika pojazdu. Pojawienie się wszelakiego typu uszkodzeń uszczelniacza najczęściej sprawia kłopoty takie jak wyciekanie oleju napędowego z silnika samochodu.

 

Natomiast wymiana tego elementu jest sprawą dość skomplikowaną, zatem świetnie jest to zlecić zaufanemu warsztatowi samochodowemu. By wymienić na nowy ten element trzeba zdemontować w samochodzie calusieńki silnik. Dopiero wtedy mamy do niego dojście.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *