Przede wszystkim Chorwacja czaruje urozmaiconymi krajobrazami.

Takim jednym z popularnych kierunków wakacyjnych jest niewątpliwie Chorwacja. Właściwie dlaczego tak się dzieje? Głównie Chorwacja zachwyca urozmaiconymi krajobrazami.

Spora większość ludzi wybiera się tam dla Adriatyku, które podczas lata jest ciepłe i przejrzyste, a dodatkowo stwarza sposobność wyboru innej plaży dzień w dzień. Plaże kamieniste, piaszczyste, zamknięte w zatoczkach lub otwarte na morze, dzikie a ponadto znane – wybór jest naprawdę spory. Co więcej, wcale nie musimy się wiele przemieszczać, ażeby każdego dnia móc odpocząć w innym miejscu. Właściwie każde Chorwackie miasteczko proponuje co najmniej kilka typów plaż.

Dla osób, które spragnione są klimatów śródziemnomorskich Chorwacja może poszczycić się również cudownymi miasteczkami, gdzie w ogromnej części zachowały się stare kamienice oraz wąskie zabytkowe uliczki. Jeżeli kogoś urzekają właśnie takie klimaty, zdecydowanie powinien się przekonać jakie bogactwa architektury kryją się w chorwackich miastach.

Dla spragnionych pieszych wędrówek po górach także znajdzie się multum ciekawych atrakcji. Co więcej, niesamowity widok gór w połączaniu z widokiem na morze Adriatyckie maluje wyjątkowy krajobraz.

Co dodatkowo sprawia, iż Chorwacja jest tak ochoczo odwiedzana poprzez turystów z różnych zakątków świata ? Nie ma wakacji bez smakowitego jedzenia. Mając tak cudowną linię brzegową niezaprzeczalnym jest różnorodność a oprócz tego ilość dostępnych gatunków ryb oraz owoców morza. Miłośnicy owoców morza będą mogli poczuć się tu jak w raju. Krewetki, kalmary, ostrygi, homary – warto się tym zajadać bez opamiętania, gdyż nigdzie indziej nie będą tak przepyszne jak świeżo wyciągnięte z Adriatyku. A takie właśnie będziemy mogli tu znaleźć. Oprócz tego warto korzystać z sposobności posmakowania ryb, które na terenie RP są słabo dostępne – taką jedną może być morszczuk. Nie możemy zapomnieć także o tym, że ryby to prawdziwe bogactwo witamin minerałów a także składników odżywczych.

Jeszcze niedawno Chorwacja przyciągała też turystów niskimi cenami w stosunku do innych krajów śródziemnomorskich Europy Zachodniej. Pomimo tego, iż wciąż jest tam o wiele taniej, ceny te jednak nieustająco rosną I nie mamy już takiej olbrzymiej różnicy. Szczególnie w najbardziej znanych miejscowościach.

Decydując się na się na Chorwację warto rozważyć jaki wybrać chcemy środek transportu. Jednym z popularnych a także często wybieranych jest samochód. Samochodem do Chorwacji z południowej części Polski dostaniemy się w kilkanaście godzin i mamy możliwość podziwiać niesamowite widoki podczas drogi lub stanąć po drodze oraz odwiedzać inne europejskie miasta. Myślę, że warto też wspomnieć, że samochód będzie niezastąpiony na miejscu, dlatego, że pozwoli na swobodne dojeżdżanie do plaż a także pozwoli na dotarcie do zdecydowanie większej liczby magicznych miejsc.

Chorwacja jest takim jednym z państw, które powinno się przynajmniej raz w życiu zobaczyć. Niezależnie od tego czy preferujesz wylegiwanie się na plaży, czy aktywny odpoczynek – na Chorwacji na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Artykuł powstał przy współpracy z https://travel-time.pl/

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *