Preparat do suchej skóry powinien ochraniać ją przed wpływem promieni słonecznych.

Sucha cera jest typem skóry, jakiej wyraźnie brak jest nawilżenia. Powierzchni skóry suchej brakuje przyjemnej gładkości. zdecydowanie bliżej jest jej do chropowatej oraz nieregularnej skorupki, jaka jest niezbyt przyjemna w dotyku. Mocno przesuszone części naszej skóry potrafią się też łuszczyć. Bardzo często dochodzi do tego w okolicach skrzydełek nosa a także na brodzie. Suchą cerę łatwo można podrażnić, zatem w takim przypadku zalecane jest stosowanie delikatnych a także przebadanych dermatologicznie środków pielęgnacyjnych.

 

Kosmetyki naturalne polecane właśnie do pielęgnacji cery suchej, wrażliwej a także delikatnej, z całą pewnością okażą się w tym przypadku mądrym wyjściem. Należy szukać ich jednakże w odpowiednich punktach. Niektóre drogerie posiadają na pewno specjalne działy z preparatami naturalnymi, natomiast dużo większą ich liczbę istnieje możliwość kupić przeszukując internet, w sklepach z naturalnymi produktami a także punktach zielarskich. Poszukując środków do pielęgnacji suchej cery, z pewnością trzeba patrzeć na ich skład a także zwracać na to wyjątkową uwagę. Powinny wystąpić w nich substancje o działaniu zarówno natłuszczającym oraz nawilżającym, jak również ochronnym.

 

Dobry kosmetyk do suchej skóry powinien chronić ją przed negatywnym wpływem słońca, znaczy to, że musi mieć w swoim składzie wysokie przeciwsłoneczne filtry. Wbrew temu co się mówi tego typu ochronę należy zapewnić swojej skórze nie tylko w trakcie letniej wycieczki, bo pomimo tego, iż latem i wiosną to słońce rzeczywiście jest najbardziej dokuczliwe a także działa najsilniej, to jednak nie możemy powiedzieć, że cudem zimą czy jesienią przestaje ono oddziaływać na naszą skórę. Nawet jeżeli nie odczuwa się tego na co dzieńto powinniśmy o tym wiedzieć. Zbyt duże opalanie skóry szkodzi jej. Zwłaszcza właścicielki i właściciele suchej skóry muszą każdego dnia używać produktów z wysokim filtrem, które gwarantują im prawidłową ochronę przed promieniami słonecznymi. Kosmetyki naturalne dla facetów coraz częściej wzbogacane są tego typu substancjami, ponieważ faceci także martwią się wszak swoim wyglądem a także próbują go cały czas poprawiać. Obecne na rynku kosmetyki do suchej skóry muszą także ochraniać tę skórę przed wszelkimi innymi faktorami, nie tylko i wyłacznie tymi atmosferycznymi oraz nie tylko i wyłącznie związanymi z działaniem słońca.

 

Na mocno wysuszona skórę źle zadziałają także te substancje, jakie na co dzień występują w powietrzu i środowisku. Równie kiepskim, a może nieco gorszym wpływem na naszą cerę wykazują się wolne rodniki. Musimy się przed nimi chronić oraz ograniczać ich dostęp do ciała, w czym bardzo pomagają naturalne kosmetyki , które są wyposażone w związki antyoksydacyjne, tj. witamina A bądź witamina E i C jak również cynk bądź selen.

 

Zimą powinniśmy również dodatkowo natłuszczać cerę, aby tak jeszcze skuteczniej ją zabezpieczyć. Dzięki tym działaniom nie będzie ona tak podatna na wysuszające oddziaływanie silnego wiatru czy mrozu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *