Osoby przestrzegające prawidłowej diety cierpią na dużo mniejszą liczbę schorzeń.

Wiek starczy, dla każdego zdaje się być niewygodny przy konfrontacji pod względem finansowym, lecz przede wszystkim zdrowotnym. Na szczęście żyjemy w czasach rozwiniętej technologii, która może przezwyciężyć bardzo dużo dolegliwości pojawiających się po sześćdziesiątym r.ż. Z tego powodu jesteśmy w stanie działać dłużej, lepiej widzieć a także lepiej słyszeć. Ostatnie badania słuchu mówią, że osoby przestrzegające zdrowej diety oraz spędzających przynajmniej jedną godzinę dziennie na sporcie, cierpią na dużo mniejszą liczbę schorzeń dotyczących kłopotów ze słuchem.

 

Badania wykazały także, że pacjenci spędzający na śnie siedem do ośmiu godzin, lepiej znosili zmiany dotyczące zaburzeń słuchowych. Okazuje się, iż dosłownie właściwe warunki snu, wpływają na kondycję naszego słuchu. Stałe zatykanie uszu podczas snu, skutkuje nadmierną produkcją woskowiny usznej. Przez co ucho zaczyna zatykać się stopniowo, aż do pełnej głuchoty. W późniejszym czasie niezbędna będzie pomoc doktora. Zjawisko to jest dość znane, ale niestety często ignorowane przez wielu chorych. W badaniu jedynie co szósty badany cierpiał na problemy ze słuchemproblemy słuchowe. Jednakże nie były one na tyle poważne, aby decydować się na użycie aparat słuchowy strzelno. Tylko 2 % badanym, zostało polecone, żeby zastosowali aparaty słuchowe. Wskazanie doktora zostało poparte indywidualnymi badaniami, jednak pacjenci stosowali go wyłącznie w sytuacjach dużego hałasu.

 

Obecnie technologia znakomicie pomaga nam w bardzo wielu obowiązkach. Jednak nie zapominajmy, że jest ona tylko substytutem często naszego organizmu i dlatego nie zastąpi w stu procentach owoców zdrowego trybu życia.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *