Najczęściej spotykanym przykładem udania się do Sądu są zapewnienia spadkowe.

Chociaż wydaje się na co dzień, iż nie mamy do czynienia z prawem (w sensie prywatnym jako pojedyncze osoby) to jednak w większości wypadków może wyjść na jaw, iż jest zupełnie odwrotnie. Poniżej jest lista najczęstszych przypadków, w jakich możemy niespodziewanie domagać się pomocy osoby znającej się na prawie:

1. podział majątku, dział spadku, spadek
Najczęstszym przykładem pójścia do instytucji Sądu osoby cywilnej, która przenigdy nie miała do czynienia z instytucjami prawnymi, są zapewnienia spadkowe, które trzeba oddać w wypadku starań o spadek lub jeżeli zostaje się wezwanym by złożyć zeznania jako świadek. W przypadku, gdy toczy się spór o podzielenie majątku, zdecydowanie przydałby się tobie kancelaria prawna poznań. Poza tym, jeżeli ustanowimy go pełnomocnikiem w toczącej się sprawie, napisze za nas wszelkie potrzebne pisma oraz będzie reprezentantem naszych interesów przed sądem.

2. próba dochodzenia odszkodowania przed sądem
Adwokat może wam się przydać również w normalnej, życiowej sytuacji, w jakiej albo przydarzył się wam wypadek drogowy, albo poślizgnęliśmy się na oblodzonych schodach, albo jeżeli sąsiad zalał nam pokój a towarzystwo ubezpieczeniowe odmawia wypłacenia wam funduszy w ramach odszkodowania.

3. przygotowywanie aktu notarialnego
Nie każda sprawa musi się kończyć w sądzie. Kancelaria prawna to także miejsce, w którym mamy możliwość przy obecności notariusza wykonać akt notarialny – czy to będzie testament, czy też przepisanie domu na własne dzieci. Jak się więc okazuje na tych paru prostych sytuacjach, wcale nie rzadko w codziennym, cywilnym życiu będziemy mogli spotkać się z prawem. Należy w takim wypadku posiadać kogoś takiego, kto będzie dobrze przedstawiał nasze interesy.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *