Najcenniejsze są słowa, które same się pozycjonują.

Chyba każdy udzielający się w branży internetowej, a także wielu ludzi spoza tej branży, słyszało co nieco o ogromnych cenach poniektórych stron www. Niektóre są sprzedawane za miliony. Jak obliczyć cenę witryny www i należycie na tym zarobić? Nie jest to łatwe i jednoznaczne.

 

Na samym początku należy rozłożyć wycenianie stron internetowych www na dwie części: to wycena stron. Istnieje możliwość bowiem sprzedać tylko domenę, to znaczy adres strony internetowej, lub kompletny oraz w pełni działający już serwis czy też blog. A nie jest powiedziane, że więcej zyskamy na ukończonej już stronie, bo czasem zdarza się, że sam dobry adres wart jest dużo więcej. Jakie adresy są tak wiele warte? Najbardziej cenne są niewątpliwie wyrazy, które praktycznie same z siebie się pozycjonują. Sklep zajmujący się sprzedażą obuwia z adresem obuwie.pl bez wątpienia posiada znacznie większe szanse na sukces niżeli nowa, przez nikogo nieznana nazwa. Tak samo będzie z innymi branżami. Zdarza się, że słowo nie musi pochodzić nawet z języka polskiego.

 

Rezerwując domenę zawierającą nazwę firmy, jaka całkiem możliwe, że za niedługo będzie działać na terenie Polski też może być wspaniałym pomysłem. Wycenianiem ukończonych portali internetowych www zajmują się specjaliści, bo tutaj powinno się wziąć pod uwagę nie tylko i wyłącznie to jaki potencjalny profit uzyskuje dana strona, lecz również – a może przede wszystkim – jak duży jest jej potencjał. Przy ocenie potencjału każdej strony trzeba być na pewno niezwykle przewidującym i mieć dostęp do wielu analiz, które przygotowują eksperci.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *