Kostka granitowa, otoczaki czy kamień ogrodowy to materiały pochodzenia naturalnego.

Jeśli potrzebujesz sposobu na przemianę aktualnego wyglądu swojego ogrodu albo zamierzasz dodać kolejne szczegóły, które będą jednocześnie dekoracyjne a także funkcjonalne, to kostka granitowa, otoczaki oraz kamień ogrodowy są tym czego ci trzeba. Od dosyć dawna kamień ogrodowy ma zastosowanie w wielu ogrodach, szczególnie tych w projektowanych w stylu chińskim czy japońskim

 

Jako materiał naturalny a także bardzo wytrzymały o różnorodnej fakturze oraz kolorystyce, ma szerokie zastosowanie w przydomowych ogrodach ale nie tylko. Kamień ogrodowy może posłużyć nam do budowy nawierzchni, murków oporowych jak równieżobramowań oczek wodnych a ponadto budowy skalniaków. Jeden większych rozmiarów kamień ogrodowy postawiony jako soliter też stanowi niebanalną dekorację. Otoczaki Interesujące aranżacje pomogą nam stworzyć otoczaki. Otoczaki to kamienie gładko obrobione przez wodę, o zaokrąglonych krawędziach. W zależności od rodzaju skały z jakiej zostały wykonane, posiadają różną kolorystykę a także fakturę i cenę. Otoczaki o małych rozmiarach świetnie sprawdzą się w formie ściółki na skalniku, na rabatach a także w ogrodach w stylu japońskim. Większe otoczaki służą jako wykończenia oczek wodnych, fontann a także strumyków. Otoczaki mają również szerokie zastosowanie przy gabionach.

 

Granit to skała pochodzenia wulkanicznego , powstaje z lawy z tego powodu ma strukturę połączonych ze sobą kryształków. Dlatego kostka granitowa wyróżnia się ogromną wytrzymałością i niepowtarzalnością. Granitowa kostka jest materiałem mrozoodpornym, o małej nasiąkliwości wody i materiałem odpornym na ścieranie, przez to świetnie posłuży do wykonania ścieżek w naszym jak również podjazdów. Otoczaki, kamień ogrodowy, czy kostka granitowa to materiały naturalne. Odpowiednio zastosowane nie tylko dodadzą uroku naszemu ogrodowi lecz również poprawią odczyn podłoża, pozytywnie wpłyną na wygląd i wzrost roślin w ogrodzie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *