Istnieje wiele metod czyszczenia filtra cząstek stałych.

Regeneracja DPF mówiąc inaczej to regeneracja filtra cząstek stałych, jaki mieści się w naszym samochodzie. Filtr cząstek stałych montowany jest w naszym samochodzie w układzie wydechowym silnika. Jego funkcje polegają na oczyszczaniu wydobywających się spalin samochodowych z znajdujących się w nich cząstek stałych, to znaczy między innymi niespalonego węgla. Te cząstki stałe, jakie musi wyłapać ich filtr, osiadają na nim i go zanieczyszczają.

Podczas używania samochodu ich poziom w filtrze gwałtownie podnosi się i zaczyna mocno go zanieczyszczać. Poziom zanieczyszczenia uzależniony jest od bardzo wielu czynników, wśród których to można wyliczyć między innymi stan techniczny posiadanego pojazdu, styl jazdy, i stan wlewanego paliwa. Co niektóre pojazdy samochodowe są zaopatrzone w taki filtr, jaki sam się oczyszcza, jednakże nie wszystkie pojazdy. Wskutek tego, że koszt wymiany filtra DPF jest bardzo duży używa się regeneracja dpf, czyli potocznie czyszczenie. Istnieje dużo sposobów oczyszczania filtra. Jedną z nich jest oczyszczanie przy użyciu ultradźwięków. to sposób skuteczny, jednakże dość ryzykowny zwracając uwagę na mogące wystąpić awarie.
Znacznie bezpieczniejszym sposobem jest oczyszczanie filtra za pomocą hydrodynamicznego systemu oczyszczania filtrów cząstek stałych. Stosując ten właśnie sposób należy zdemontować filtr cząstek stałych, a następnie dać go do czyszczenia w urządzeniu specjalnie do tego przeznaczonym. Po zakończonym czyszczeniu filtr możemy zamontować do auta ponownie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *