Dla zimowych podróży będą się sprawdzać kampery mające dodatkową izolację.

Wszelkie wycieczki w naszych czasach to przywilej bardzo wielu, nie tak jak dawniej, wybranych. Możemy jeździć w różne strony, zaś barierami są dla nas tylko wyobraźnia, czas i pieniądze. Jednym z ekonomiczniejszych i ekscytujących sposobów odbywania podróży jest podróżowanie “na własną rękę”, bez udziału oraz prowizji biur turystycznych, z samodzielnie wyznaczonymi szlakami na mapie, z wynajętym lub swoim własnym środkiem transportu, w dobrym towarzystwie lub jako samotny wilk, najlepiej z nocką w hostelu, pod namiotem albo w kamperze.

 

Kamper stanowi połączenie dwóch najważniejszych i niezbędnych elementów każdej podróży – jest to środek transportu a ponadto nocleg. Kampery kojarzymy przede wszystkim z rodzinnymi wakacjami na szerokich amerykańskich trasach ciągnących się w pobliżu piaszczystych pustkowi, jak przeważnie prezentowane to jest w filmach. Kampery nie są aż tak silną częścią kultury europejskiej, lecz zajęły swoje miejsce w podróżowaniu. Podczas podejmowania decyzji o tym, czy opłaca się kupić lub choćby wypożyczyć kamper, trzeba wziąć pod uwagę parę rzeczy.

 

Po pierwsze grupa ludzi poruszająca się kamperem musi mieć co najmniej jednego doświadczonego kierowcę z prawem jazdy kategorii B (dla samochodów do 3,5 t) lub kat. C/C1 (dla samochodów pow. trzech,5 t). Kolejno warto dowiedzieć, czy infrastruktura w miejscu, do którego zmierzamy, jest odpowiednia do jazdy kamperem. Punkt ostatni to warunki atmosferyczne – dla zimowych podróży znacznie lepiej sprawdzą się kampery mające dodatkową izolację.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *