Wywóz gruzu

Po paroletniej budowie domu na placu znajduje się multum rzeczy, które po jakimś czasie zaczynają przeszkadzać. To nie tylko gruz, ale odpady w rodzaju folie, styropian, plastiki oraz inne pozostałości po budowie, jak np niewykorzystane cegły.
Niewykorzystane worki cementu można zwrócić do hurtowni, gdzie zostały nabyte, ale tylko jeżeli zostały stosownie przechowywane, a termin przydatności nie przekracza mniej niż trzydzieści dni. Oznacza to, że możemy oddać worki gipus 1.04, jeżeli już są ważne do 1.05. Jeśli oddamy je w późniejszym czasie to już nie będą przyjęte.
Zamawiając kontener warto dodać, żeby dopytać, czego nie można w nim umieszczać. Przeważnie bywa to papa, opony oraz okna PVC. Oprócz tymi elementami jest możliwość wrzucać do nich na 100% wszystko począwszy od małego gruzu, pokruszonych cegieł, kończąc na rurach z rynien, kubełkach po farbie, czy zużytych akcesoriów do malowania oraz innych narzędzi.
Dostępnych jest dużo typów kontenerów, ale należy pokusić się w każdej chwili o największy – zwykle wychodzi taniej niż dwa mniejsze. Dla przykładu kontener 7 m3 o bardzo dużych bokach ma 180×350 cm i jest układany na podwórku za poradą haka umieszczonego na aucie dostawczym. Wywóz pozostałości materiałów po budowie jest umawiamy na bieżąco. Często spółki kontenerowe pozostawiają pojemnik na 7 dni, ale oferują wywóz pełnego pojemnika wcześniej – wystarczy wtedy zazwyczaj telefon i umówienie.

Więcej: kontenery Legnica

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *