Testy penetracyjne są to kontrolowane ataki informatyczne dokonane przez hakera.

Prywatny serwer wirtualny to sposób na podział na części fizycznego serwera na kilka serwerów, tak by każdy miał możliwość swojej, maszyny dedykowanej. Każdy Serwer VPS ma możliwość wykorzystywać swój własny, mający pełnię praw system operacyjny, a każdy jeden serwer możemy włączyć ponownie niezależnie.

W rzeczywistości podział serwera w taki sposób, żeby wyglądał jak wiele serwerów, był od dawna często wykonywaną praktyką w komputerach mainframe, ale po niedawnym ożywieniu związanym z dynamicznym rozwojem oprogramowania a także techniki wirtualizacji wykorzystywanej w innych architekturach. Novarumsoftware koncentruje się na przydzielaniu wszelkich różnorodnych zasobów. Serwer fizyczny uruchamia się standardowo. Potem uruchamia program, jaki uruchamia każdy hosting wirtualny w środowisku wirtualnym (podobnie do emulatora). Serwery wirtualne nie mają bezpośredniego dostępu do sprzętu i zwykle są uruchamiane z obrazu dysku.

Są dwie metody wirtualizacji: sprzęt i oprogramowanie. W standardowym wirtualnym środowisku oprogramowania maszyny wirtualne użytkują jedno jądro i faktycznie wymagają współdzielonych zasobów rdzenia. Tego typu wirtualizacja posiada przeważnie dużo zalet w wypadku hostingu internetowego. Głównymi przykładami są Xen, Virtuozzo, HyperVM, Vserver i OpenVZ, który jest głównym jądrem zarówno HyperVM, jak również Virtuozzo. Testy penetracyjne to stymulowane ataki informatyczne dokonane przez hakera.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *