Obróbkę stali nierdzewnej możemy wykonać za pomocą frezarki lub tokarki

Budowa maszyn na zamówienie muszą być zgodne z ogólnie obowiązującymi normami a także przepisami, w tym z zasadami bezpieczeństwa a także higieny pracy. Zgodność z standardami, dotyczy zarówno rzeczy, takich jak pilarki tarczowe, taśmowe, strugarki, lecz też znacznie większych sprzętów jak np. tych służących do podnoszenia ludzi, i gdzie występuje ryzyko upadku z wysokości ponad 3 m. Jednak oprócz bezpieczeństwa i zgodności wyrobów liczy się też ich jakość.

Produkty wykonane ze stali nierdzewnej, charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością na awarie mechaniczne oraz jak mówi ich nazwa nie mogą być zniszczone przez korozję. Obróbkę takiej stali nierdzewnej istnieje możliwość wykonać między innymi z pomocą tokarki lub frezarki. Usługi frezowania i toczenia mają na celu nadanie konkretnemu przedmiotowi pożądanego rozmiaru, kształtu, i stopnia wygładzenia. Czym różnią sie od siebie te dwie techniki? Toczenie odbywa się, przez ruch narzędzia tokarskiego równolegle albo prostopadle do płaszczyzny obracającego się lub nieruchomego przedmiotu poddawanego procesowi obrabiania. Ten proces, służy do otrzymania przedmiotu mającego kształt walcowaty lub kulisty.

Natomiast frezowanie, to obróbka rzeczy odbywająca się poprzez skrawanie urządzeniem o nazwie frez, bądź w sytuacji techniki CNC frez sterowany numerycznie, gwarantujący bardzo dużą precyzję wykonania. Sama obróbka przebiega tak, iż narzędzie wykonuje ruch obrotowy, a aktualnie obrabiany materiał – stal nierdzewna, lecz też tworzywa sztuczne czy drewno – ruch posuwowy.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *